Református Átmeneti Anyaotthon

“És monda nékik a pap: Menjetek el békességgel; a ti útatok, a melyen jártok, az Úr elõtt van.” (Bírák 18,6)

A Református Átmeneti Anyaotthon Viss község központjában található két épületben,középen a Református Templommal. Az intézmény típusa a gyermekjóléti alapellátás keretében családok átmeneti otthona. Minden család külön lakószobában kerül elhelyezésre.Intézményünk célcsoportja olyan édesanyák és gyermekeik, akik pszichés,illetve szocális veszélyeztetettségben élnek. Az intézményben életvitelszerűen 12 hónapot tölthetnek, mely 6 hónappal meghosszabbítható, amíg az átmeneti gondozás alapjáuk szolgáló ok fennáll. Célcsoportunk számára teljes körű ellátást,továbbá szociális,menthálhigiénés segítségadást, valamint jogi segítséget biztosítunk. Bekerülés módja: a jelzőrendszer tagjai által(Gyermekjóléti/családsegítő szolgálat, Gyámhivatal, védőnő). A felvétel követelményei: magyar állampolgárság, környezettanulmány, tüdőszűrő, bőrgyógyászati vizsgálatok, székletvizsgálat, általános orvosi igazolás,hogy semmiféle fertőző betegségben nem szenved.

Viss, Kolozsvári út 20.
Fenntartó: Magyarországi Református Egyház