click to enable zoom
Térkép betöltése
We didn't find any results
térkép nyitása
Saját hely Teljes képernyő Előző Következő
Street View
Részletes keresés
Találat: 0 intézmény. Do you want to load the results now ?
Részletes keresés
találat: 0 intézmény

Molnár Mária Református Fogyatékos Ápoló-Gondozó Otthon

“Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket, és ne akadályozzátok őket, mert ilyeneké az Isten országa.” (Mk 10,14)

A Molnár Mária Református Fogyatékos Ápoló-Gondozó Otthona Közép-Európa legnagyobb református temploma mellett található. A ceglédi Református Nagytemplom 1951-ben árvaházként, 1963-tól fogyatékos gyermekek otthonaként kezdte meg működését. 1997-98-ban jelentős átalakítás történt, ezt követően alakult ki az otthon végleges formája. Jelenleg 85 közép- és súlyos fokban testi és értelmi sérült gondozottak számára biztosítanak bentlakásos elhelyezést.

2003 őszén újabb telephelyen, a Batthyány u.15. szám alatt önálló egységként kertes ház került átadásra felnőtt korú női lakóink számára.

Az intézményen belüli hitélet a mindennapok teljességét felöleli. A mentálhigiénés ellátást- csoportosan és személyre szabottan- lelkész végzi. Az otthon rendszeresen szervez rendezvényeket, programokat gondozottjaik számára, nyáron üdülésre viszik a gyermekeket. Az udvar

Minden évben megrendezésre kerül a Télapó, Karácsonyi Ünnepség,a Farsangi mulatság, és a Gyermeknap melyekre színes műsorral készülnek a gyerekek pedagógusaik segítségével. Más intézmények által szervezett rendezvényeken rendszeresen részt vesznek az otthon kis lakói (Csillagpont- Református Egyház által szervezett ifjúsági találkozó). A tetőtérben kialakított konferenciaterem lehetőséget nyújt istentiszteletek és különböző képzési célú programok és egyházi összejövetelek megrendezésére.

Bercsényi utca 5.
Megye:
Szolgáltatási Területek: fogyatékos gyermekek bentlakásos ellátása, fogyatékos női gondozottak bentlakásos ellátása
Fenntartó: Magyarországi Református Egyház
Alapítás éve: 1951