Gondoskodás Humán Szolgáltató Központ

A Dobozi Református Egyházközség fenntartásában működik szociális szolgáltatónk, a Gondoskodás Humán Szolgáltató Központ. Alapellátás keretében szociális étkeztetés és házi segítségnyújtást biztosítunk Doboz nagyközség és Békéscsaba város közigazgatási területén.

Házi segítségnyújtás

Szociális alapszolgáltatás, melynek keretében biztosítjuk:

• az alapvető gondozási, ápolási feladatok elvégzését,
  • az önálló életvitel fenntartásában, az ellátott és lakókörnyezete higiéniás körülményeinek megtartásában való közreműködést,
  • a veszélyhelyzetek kialakulásának megelőzésében, illetve azok elhárításában való segítségnyújtást.
  • Gondozóink napi szükséglet szerint nyújtanak segítséget az ellátást igénylő lakásán, Doboz és Békéscsaba területén.

Szociális étkeztetés

Étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorultaknak a napi egyszeri meleg étkezéséről (ebédről) gondoskodunk, akik azt önmaguk, illetve eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani, különösen koruk, egészségi állapotuk, fogyatékosságuk, pszichiátriai betegségük, szenvedélybetegségük, vagy hajléktalanságuk miatt.

Célunk, hogy olyan színvonalú ellátást nyújtsunk, amely a lakosság szükségleteinek megfelel, ezért az igénybevételnek több módját biztosítjuk:

• az étel elvitelének lehetővé tételét,
  • az étel lakásra szállítását.
, Zsíros utca 12.
Megye: