Balmazújvárosi Református Egyházközség Idősek Otthona

“A te szemeid e házra nézzenek éjjel
és nappal” 1. Kir. 8:29

Szolgálataink

A Református Egyházközség 1993-ban kapta vissza teljesen leromlott, életveszélyes állapotban iskoláját. Az Egyházközség presbitériuma úgy döntött, hogy az iskola helyén teljesen új Idősek Otthonát kíván létesíteni. Ez négy részletben valósult meg: 1996. 1998, 2000, 2005 években. A bentlakásos ellátást nyújtó intézményben 43 lakrész áll az idősek rendelkezésére. Minden lakrészt 1-2 fő használhat. A lakrészekhez: szoba, fürdőszoba, WC, előszoba – beépített szekrénnyel – tartozik.  Az ellátott a saját bútorzatából annyit vihet be a lakrészbe, amennyi ott elfér. Minden lakrészhez telefon, és segélykérő csengő tartozik. Az épület teljesen akadálymentesített, melyhez kert, és terasz is tartozik, amely kiváló lehetőséget nyújt idős lakóink nyugodt, békés környezetben való pihenésére.

Házi segítségnyújtás

Szociális alapszolgáltatás, melynek keretében biztosítjuk:

– az alapvető gondozási, ápolási feladatok elvégzését

– az önálló életvitel fenntartásában, az ellátott és lakókörnyezete higiéniás körülményeinek megtartásában való közreműködést,

– a veszélyhelyzetek kialakulásának megelőzésében, illetve azok elhárításában való segítségnyújtást,

– gondozónőink napi szükséglet szerint nyújtanak segítséget az ellátást igénylő lakásán

Kossuth utca 48.
Fenntartó: Balmazújvárosi Református Egyházközség