Keresési találatok

MEGKEZDŐDTEK AZ ÉPÜLETENERGETIKAI PROJEKT KIVITELEZÉSI MUNKÁLATAI AZ MRE SZERETETSZOLGÁLATI IRODA DEBRECENI, MÉLIUSZ JUHÁSZ PÉTER REFORMÁTUS IDŐSEK OTTHONA INTÉZMÉNYÉBEN.

Az Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Környezet és Energia Operatív Program Irányító Hatósága által, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból támogatott, „Méliusz Juhász Péter Református Idősek Otthona épületenergetikai fejlesztése megújuló energiaforrással kombinálva” című, KEOP-4.10.0/E/12-2014-0116 azonosító számú projekt kivitelezési munkálatai megkezdődtek.

A Magyarországi Református Egyház Szeretetszolgálati Iroda a KEOP-4.10.0/E/12-2014-0116 kódszámú pályázat keretében 60 474 226 Ft támogatást nyert épületenergetikai fejlesztésre. A vállalkozói szerződés megkötése 2014. szeptember 22-én megtörtént, így a kivitelezési munkálatok szeptember végén megkezdődtek.

A 2014 – 2015-ben megvalósuló fejlesztés célja, a Méliusz Juhász Péter Református Idősek Otthona (4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 64.) épületegyütteseinek korszerűsítése. A projekt során napkollektoros és napelemes rendszerek kiépítésével korszerűsítésre kerül a fűtésrendszer és a HMV (helyi meleg vízellátás), megtörténik a nyílászárók cseréje, illetve az épületek hőszigetelése.

A projekt megvalósulásával – az épület korszerűsítésével – olyan körülményeket tudunk biztosítani az ellátottaknak, mellyel még inkább segítjük a családias otthon légkörének megteremtését, ahol az ellátottak kevésbé érzik korábbi életvitelük hiányát, mely barátságos, nyugodt, biztonságos életet teremt számukra

Az idősek számára a tudat, hogy értük, nekik újítják fel az épületet sokat jelent, hisz ettől érzik magukat fontosabbnak, számukra egyfajta ajándék a környezetük megújulása

A projekt megvalósításának helyszíne:

Méliusz Juhász Péter Református Idősek Otthona
4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 64.
Vezető: Marján Éva
Tel.: 06-52/316-015

új sz2020logo

Oszd meg másokkal is!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page