ENERGIA MEGTAKARÍTÁSI PROJEKT KEZDŐDIK MÁJUSBAN A KISKUNMAJSAI ORGONA REFORMÁTUS EGYESÍTETT SZOCIÁLIS INTÉZMÉNY, ÉS A NEMESBIKKI BÉTHEL REFORMÁTUS SZERETETOTTHON IDŐSEK OTTHONÁBAN

Szerző: gilicze.reka on 2014/04/16

2014. április 09-én a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, Környezet és Energia Operatív Program Irányító Hatósága által meghirdetett „Egyházi jogi személyek épületenergetikai fejlesztése megújuló energiaforrás hasznosításával kombinálva a konvergencia régiókban” című pályázati kiírásra beérkezett „KEOP-4.10.0/E/12-2014-0075” című pályázatunkat támogatásra alkalmasnak minősítette.

A Magyarországi Református Egyház Szeretetszolgálati Iroda a KEOP-2012-4.10.0/E pályázati konstrukció keretében a kiskunmajsai Orgona Református Egyesített Szociális Intézmény, és a nemesbikki Béthel Református Szeretetotthon Idősek Otthona 113 716 949 Ft támogatást nyert épületenergetikai fejlesztésre. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Az Orgona Református ESZI Kiskunmajsa épületenergetikai fejlesztése megújuló energiaforrás hasznosításával kombinálva” című projekt keretében:
– Fűtéskorszerűsítés, napkollektor telepítése, a teljes épület külső hőszigetelése, padlástér hőszigetelése, lapostető hőszigetelése, és nyílászáró csere történik.

A Béthel Református Szeretetotthon Nemesbikk épületenergetikai fejlesztése megújuló energiaforrás hasznosításával kombinálva” című projektkeretében:
Fűtéskorszerűsítés, napkollektor telepítés, napelem komplett rendszer kiépítése, tetőtér beépítés, és tetőcsere történik.

A projekt kezdete: 2014. május 1.
A projekt várható befejezése: 2015. április 30.

A projekt megvalósításának helyszíne:
Orgona Református Egyesített Szociális Intézmény 6102Kiskunmajsa, Fő u. 2.
Honlap: http://uj.orgonaref.hu/

Béthel Református Szeretetotthon Idősek Otthona 3592 Nemesbikk, Petőfi u. 15.
Információ: http://diakonia.reformatus.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=182%3Abethel-reformatus-szeretetotthon–idsek-otthona&catid=66%3Acimtar&Itemid=1
Széchenyi logó-zöld ERFA és EU támogatásával-logó